חבישת פולימם

9690חבישת פולימם מורכבת מתחבושת הידרופילית המכילה קצף פוליאוריטן בעובי של חמישה מילימטרים ומוחזקת בסרט פוליאוריטן. הקצף מכיל חומרים פעילים ומרפא את נקבוביות העור באזור הכוויה, לחות התחבושת מקלה את תהליך חיטוי הפצע, והגליצרול בתחבושת מונע את ייבוש העור והחמרת הכוויה. התחבושת מכילה אף עמילן קופולימר המשפר את הטיפול הנוזלי המתקבל מהקצף.

השכבה השקופה של התחבושת, אדי הגז והלחות החודרים לעור מספקים גיבוי הפועל כמחסום לחוץ על העור, ובכך נמנעת אפשרות הפחתת נוזלים וסיכון לזיהום כתוצאה מחדירת חיידקים מתחת לתחבושת או בסביבת הפצע.

מטרת חבישת פולימם

טיפול רפואי זה נועד לריפוי סוגים רבים של פציעות כרוניות מכוויות, כגון פצעים יבשים, פצעים המפרישים מוגלה או נוזלים, פצעים נקרוטים, ופצעים זיהומיים. בשימוש נכון בחבישת פולימם ניתן להפחית את הנפיחות והבצקת מאזור הכוויה, למנוע כאבים מיותרים, להאיץ את תהליך הריפוי, למנוע הותרת צלקות על העור ולהרחיק זיהומים.

התחבושת נועדה לטפל בכוויות בדרגה ראשונה ושנייה, ולהבריא נגעים שטחיים אחרים על העור. למרות שלא ידועות תגובות נגד לפעילות התחבושת, אנשים שידועים כרגישים לאחד ממרכיביה, צריכים להימנע ממנה.

אופן השימוש בחבישת פולימם

הגודל המתאים באופן אידיאלי לתחבושת הוא כזה שחופף את מרווח שטח הכוויה בסנטימטר או שניים, מכל הכיוונים. ברגע שהפצע מחוטא, מניחים את התחבושת כששכבת הסרט פונה החוצה ומודבקת במקום פלסטר. במקרים רבים, הפעולות המשולבות של מרכבי החומרים מייתרים את הצורך בחומר חיטוי חדש, או בשימוש בחומרים מרפאים אחרים.

תדירות החלפת התחבושת תלוי לחלוטין במצב הכוויה. ככלל, יש לשקול את החלפת התחבושת כשנוזל הפצע מגיע לקצה כרית התחבושת, ואז יש להחליפה באופן מיידי. חבישת פולימם פועלת בקלות על מטופל בריא, ויש להשאירה על הכוויה למש שבוע.

אך בדומה לשימוש במוצרים אחרים, אם המטופל סובל ממערכת חיסונית לקויה, סוכרת או זיהום באזור הפצע, עליו להחליפה לעיתים תכופות יותר. במקרים מסוימים, תגובת הכוויה עלולה לגדול בימים הראשונים של הטיפול, בשל האופי ההידרופילי של ספיגת שכבת התחבושת, ואז יתכן שיהיה צורך להחליפה מידי יום, אך ככל שהריפוי מתקדם, תדירות ההחלפה מורחבת.
יתרונות חבישת פולימם
זוהי שיטה חדשה לטיפול בפצעי כוויות. החבישה מכילה מאה אחוזים רכיבים הדרושים לריפוי הכווייה, כולל חומר ריפוי לח המקל את הכאבים ללא תרופות.

יתרונות התחבושת

•    התחבושת אינה מכילה לטקס העשוי לפעול כחומר אלרגני
•    היא אינה נדבקת לפצע הכוויה
•    ה-FDA אישר את התחבושת
•    היא מקלה את הכאבים במהירות ובאופן משמעותי, מרגיעה את העור ומגנה מפני חדירת זיהומים
•    שומרת על לחות בסביבת הכוויה
•    מאיצה את תהליך הריפוי
•    סופגת את החומרים הרעילים הנוצרים מהשלפוחיות וההפרשות באזור הכוויה.
אמצעי זהירות. בכוויות המפתחות סימני זיהום קליני, יש להחליף את תחבושת פולימם בתחבושת המכילה תכונות אנטי מיקרוביאליות, ולקבל טיפול אנטיביוטי מערכתי מתאים.