כוויות

טיפול בכוויות שמש

כוויות שמשכוויות שמש הן כוויות המופיעות לאחר חשיפה ממושכת לשמש, ונחשבות הכוויות הנפוצות ביותר. מדובר בכוויות השכיחות בעיקר בתחילת הקיץ, ומופיעות באזורי עור החשופים לקרינת השמש.

הטיפול בכוויות שמש מומלץ בעיקר על מנת להפחית את הופעת הסימפטומים, להקל על רגישות העור ולהחיש את תהליך ההחלמה. יש לציין שגם ללא טיפול, כוויות השמש ייעלמו תוך מספר ימים, אך מומלץ כמובן לטפל בהן על מנת למנוע סבל מיותר.

חשוב לזכור שהטיפול הכי טוב הוא מניעה, ובמקרים של כוויות שמש המניעה שלהן פשוטה ביותר וכוללת שימוש בקרם הגנה, שהייה בצל והימנעות מחשיפה ממושכת לקרינת השמש.

קירור האזור

כוויות שמש הן בעצם כוויות מדרגה 1 לכל דבר, ולכן ההתייחסות אליהן היא בהתאם. אי לכך, השלב הראשון בטיפול הוא קירור האזור – במקרים אלה מומלץ על מקלחת קרה או קירור באמצעות מגבת רטובה. גם במקרים אלו לא מומלץ להשתמש בקרח, אשר עשוי להזיק יותר מאשר להועיל.

שימוש בקרמים במקרים קלים

בימים הקרובים לאחר הופעת כוויות השמש, מומלץ להשתמש בקרמים מסוגים שונים להרגעת העור ולהקלה על הכאב.

שימוש בקרמים במקרים קשים יותר

מקרים קשים יותר של כוויות שמש, הכוללים הופעת פגיעה נרחבת והופעת שלפוחיות דורשים טיפול מתקדם יותר, הכולל:

הטיפול בשלפוחיות לאחר כוויות שמש

אחד הסימנים הידועים של כוויות שמש הוא הופעת שלפוחיות באזור הפגוע. במקרים אלה, יש להתייחס אליהן כאל שלפוחיות של כוויה רגילה, ואין לנקז אותן או לגעת בהן באופן עצמאי. הטיפול הנכון בשלפוחיות הוא חבישה עדינה במידת הצורך (כאשר מדובר בשלפוחיות שעלולות להיפגע) והקפדה על כך שלא ייפגעו. יש לציין שבמקרים שונים, טיפול לא נכון יכול להביא להתפתחות זיהומים וסיבוכים שונים לשווא, ולכן חשוב לשמור היטב על השלפוחיות.

שימוש בקרמים נגד כוויות

במידה ומדובר בכוויות נרחבות וקשות ביותר, ניתן להתייעץ עם הרופא לגבי שימוש בקרמים ייעודיים לטיפול בכוויות. קרמים שונים כמו טרולאמין ודומיו יכולים לסייע להקלה על הכוויה וניתן להשתמש בהם.

שימוש במשככי כאבים

במידה וכוויות השמש גורמות להופעת כאב רב, ומפריעות מאוד לתפקוד היום יומי ניתן כמובן להשתמש במשככי כאבים מסוגים שונים. השימוש במשככי הכאבים עוזר להקלה על הכאב ומסייע להתמודדות עם כוויות השמש, אשר עשויות להיות לעתים קשות. ניתן להשתמש בכל סוג של משככי כאבים כמו אקמול, אופטלגין, אדוויל, נורופן, נרוסין וכל תרופה אחרת.

Exit mobile version