כוויות

הקלה על כוויות

הקלה על כוויהכוויות מכל דרגה גורמות לאי נעימות וסבל רב. האזור הפגוע גורם לכאבים, אדמומיות, נפיחות והפרעה בתפקוד היום יומי. כוויות יכולות להגביל מאוד, במיוחד כאשר מדובר בכוויות המופיעות בכפות הידיים, הרגליים ואזורים אחרים אשר מופעלים באופן תדיר.

ניתן להקל על כוויות במספר דרכים, ומכיוון שרוב הכוויות קלות יחסית, טיפול ביתי יעיל יכול להקל באופן משמעותי על הכאבים הנגרמים כתוצאה מהכוויות ולקצר את משך ההחלמה.

קירור

מכיוון שחום הוא הגורם העיקרי להופעת כוויות, קירור האזור הפגוע נחוץ כמעט בכל מקרים של כוויה. הקירור נעשה על ידי שטיפת האזור הפגוע באמצעות מים זורמים קרירים למשך 15-20 דקות. יש לציין שאין להשתמש בקרח או במים קרים מאוד, אשר דווקא יכולים להזיק לאזור הפגוע ולגרום לכוויות קור וסיבוכים נוספים.

במקרים של כוויות נרחבות, ניתן לקרר את האזור על ידי מקלחת צוננת או על ידי שימוש במגבת רטובה. לדוגמא, במקרים של כוויות שמש רצוי להניח מגבת רטובה על האזורים הפגועים ובכך לקרר את העור ולהקל על הכאב.

חבישה

אחת הדרכים להגן על הכוויה ולשמור עליה מפני סיבוכים היא חבישה. את החבישה יש לבצע בעזרת תחבושות המתאימות לטיפול בכוויות, אשר בדרך כלל כוללות חומרי סיכה המונעים את הידבקות הגזה לכוויה. שימוש בתחבושות שאינן מתאימות עלול דווקא לגרום להידבקויות ולהחמיר את מצב הכוויה. החבישה מסייעת במספר דרכים:

שימוש בקרמים

ניתן לטפל בכמעט כל פגיעה עורית על ידי שימוש בקרמים ומשחות מסוגים שונים. הקרמים הפופולאריים ביותר בטיפול בכוויות הם:

משככי כאבים

כוויות מכל דרגה גורמות לכאב רב ובלתי נסבל. אחת הדרכים היעילות ביותר להקל על הכאב ולאפשר תפקוד יום יומי היא על ידי משככי כאבים, ובמקרים של כוויות ניתן להשתמש כמעט בכל סוג של משככי כאבים. כל סוג של משכך כאבים יכול לעזור במקרה של כוויות, ומומלץ לבחור את התרופה על פי הניסיון האישי והמלצת הרופא או הרוקח.

Exit mobile version