כוויות

הגורמים לכוויות

הגורמים לכוויהכוויה נגרמת לאחר כל גורם שגרם לפגיעה כלשהי בשלמות העור. הגורם הנפוץ ביותר להופעת כוויה הוא חום, אך קיימים גורמים נוספים הגורמים לכך כמו כימיקלים שונים, קרינה, התחשמלות ועוד.

חשוב מאוד להכיר את הגורמים השונים לכוויות מכיוון שבדרך זו ניתן להימנע ממגע איתם והפחתת הסיכון לכוויה.

חום

הגורם השכיח ביותר להופעת כוויה הוא חום, וכמעט כל אדם בעולם עובר לפחות פעם אחת בחייו כוויה על רקע חום. בכווית חום, הטמפרטורה הגבוהה גורמת לפגיעה קשה בעור ולהופעת כוויה. קיימים מספר גורמים המובילים לכווית חום:

זרם חשמלי

גורם נוסף העשוי לגרום להופעת כוויה הוא זרם חשמלי, ובמקרים אלה מדובר בעיקר בפגיעה בשכבה התת עורית אשר אינה נראית לעין. ולכן במקרים אלה, מלבד הטיפול בחשמול עצמו יש גם לחפש את הכוויות בעור ולטפל בהן בצורה טובה.

קרינה

גורם נוסף שמוביל לכוויות הוא קרינה. כל סוג של קרינה כולל רמה גבוהה מאוד של אנרגיה, ובמקרים של מגע עם עור הגוף הקרינה עלולה לגרום לפגיעה בו ולהופעת כוויה. סוגי הקרינה השכיחים הגורמים לכוויה הם:

כימיקלים

מגע של כימיקלים שונים עם עור חשוף עלול להוביל להיווצרות כוויות. ברוב המקרים מדובר בחומצות חזקות מאוד או בסיסים חזקים מאוד, הגורמים לפגיעה קשה ביותר ברקמת העור ולנזק המתבטא בכוויה.

הכימיקלים העיקריים הגורמים לכוויות הם חומרי ניקוי חזקים או חומרים אחרים הנמצאים בשימוש מעבדתי. קיימים שני מצבים עיקריים המובילים לכוויות על ידי כימיקלים:

ולכן, על מנת להימנע מחשיפה לכוויות כתוצאה משימוש בכימיקלים, חשוב מאוד לקרוא את ההתוויות לשימוש בחומרים שונים ולהשתמש באמצעי הגנה מתאימים (כמו כפפות ומשקפי מגן) על מנת להימנע מהופעת הכוויות.

קראו עוד על גורמים נוספים לכוויות<<

Exit mobile version