תכשיר האלוורה

קרםקרם אלוורה הוא אחד הקרמים הפופולאריים ביותר להשתמש בכוויות ובפגיעות עור נוספות. ג'ל האלוורה הוא ג'ל הממוצה מצמח האלוורה, ומשמש לטיפול בפצעים ופגיעות עור אחרות לאורך אלפי שנים.

אלוורה מסייעת לטיפול בכל סוג של כוויה – כווית שמש, כוויה ממים או משמן רותחים, כוויה מכימיקלים וכו'. התכונות השונות של הצמח מסייעות להרגעת העור, האצת תהליך ההחלמה ושיפור המצב הכללי, ועל כן צמח האלוורה נחשב ליעיל ביותר בטיפול בכוויות כבר אלפי שנים.

איך אלוורה עוזרת לטיפול בכוויות?

ג'ל האלוורה כולל מספר מרכיבים חשובים, אשר מסייעים להתמודדות עם הכוויות מהיבטים שונים:

קירור האזור

למריחת האלוורה אפקט מקרר, החיוני לעור לאחר כוויה. כידוע, אחד הטיפולים החשובים בכוויות הוא קירור האזור, ומריחת אלוורה מספקת קירור יעיל ביותר לאזור המדובר.

האצת יצירת תאי העור החדשים

מחקרים שונים הראו ששימוש באלוורה עוזר לחידוש העור על ידי האצת תהליך יצירת התאים. ובכך, שימוש באלוורה מאיץ את תהליך ההחלמה ומסייע לשיפור המצב אצל אנשים הסובלים מכוויות.

אספקת נוטריינטים לעור הפגוע

מריחת האלוורה על האזור הפגוע מספקת נוטריינטים ומרכיבים רבים לרקמה הפגועה, ובכך מסייעת לעור להתחדש בצורה טובה ובריאה. מסתבר שבג'ל האלוורה קיימים מרכיבים רבים בעלי תכונות ביולוגיות שונות המסייעים לעור להחלים ולהתפתח מחדש בצורה טובה, ומחקרים שונים הראו שטיפול באלוורה מאיץ את ההחלמה של הכוויות.

מרכיבים אנטי בקטריאלים

בין המרכיבים השונים המצויים בג'ל האלוורה ניתן למצוא מרכיבים אשר מונעים זיהומים מסוגים שונים. אחד הסיבוכים השכיחים במקרים של כוויות הוא התפתחות זיהומים, ושימוש באלוורה מסייע להפחית את היארעות הזיהומים ובכך עוזר לשיפור מצב הזיהומים ולהאצת החלמתם.

מרכיבים אנטי דלקתיים

מלבד המרכיבים האנטי בקטריאליים, ככל הנראה באלוורה קיימים גם מספר מרכיבים המונעים את התפתחות התהליך הדלקתי ובכל מסייעים להפחתת סימפטומים כמו כאב, נפיחות ואדמומיות. כמו כן, הפחתת התהליך הדלקתי מסייעת להפחתת ההצטלקות ועוזרת לשיפור המצב הכללי.

מניעת התפתחות שלפוחיות

בשל יכולת הקירור ויכולות נוספות של ג'ל האלוורה, הוא עוזר למניעת התפתחות שלפוחיות במידה ונמרח באופן מיידי לאחר הופעת הכוויה. כידוע, שלפוחיות מופיעות בשכיחות גבוהה לאחר כוויה, ונשארות על העור בצורה לא נעימה למשך מספר ימים. שימוש באלוורה עוזר למניעת השלפוחיות, ולכן חשוב ביותר כחלק מהטיפול בכוויות.

מתי להשתמש באלוורה?

השימוש באלוורה כטיפול בכוויות נעשה באופן מיידי לאחר הופעת הכוויה ובימים שלאחר מכן. לאלוורה אפקטים רבים גם בטווח המיידי וגם בתקופה שלאחר הכוויה, ולכן חשוב להקפיד להמשיך להשתמש בה עד לסיום תהליך ההחלמה. השימוש באלוורה מתבצע על פי הצורך, כאשר מומלץ למרוח את הג'ל על האזור הפגוע לפחות 3 פעמים ביום.

שימוש באלוורה כתוספת לטיפול קונבנציונלי

כפי שניתן להבין, ג'ל האלוורה כולל סגולות רפואיות רבות המסייעות להקלה על הסימנים השונים המופיעים כתוצאה מהכוויות. מחקרים שונים הראו ששימוש באלוורה סייע לזרז את תהליך ההחלמה של מטופלים הסובלים מכוויות מדרגות שונות, וכל אדם שהשתמש אי פעם באלוורה מכיר את האפקט המיטיב של השימוש בג'ל עם העור הפגוע.

עם זאת, חשוב לזכור שהשימוש באלוורה צריך להתבצע בשילוב עם טיפולים נוספים, וזאת על מנת להשיג את האפקט המקסימלי של הטיפול בכוויות.

כאשר מדובר בכוויות קלות, בדרך כלל ניתן להסתפק בשימוש באלוורה, המסייעת להקלה על הכאב שחולף באופן עצמאי תוך מספר ימים ללא טיפול נוסף. לעומת זאת, כאשר מדובר בכוויות קשות יותר, יש להקפיד להשתמש בכל סוגי הטיפול האפשריים והמוצעים על ידי הרופאים (חבישות, משחות וכו').